Každý šestý člověk v Evropské unii starší 45 let má podle průzkumu Eurostatu nadváhu. Česko přitom patří mezi nejvíce postižené země. Po sedmi letech výzkumu teď přicházejí čeští vědci s látkou, která může časem snížit hrozivý počet lidí trpících obezitou a cukrovkou druhého typu.

Vědci z týmu vedeného Lenkou Maletínskou upravili peptidový hormon, který vysílá lidskému tělu při jídle signál, že by mělo přestat dále jíst. "Přirozeně by to tak mělo fungovat, i když se to moc neděje," říká Martin Fusek z Ústavu organické chemie a biochemie (ÚOCHB).

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se