Každý šestý člověk v Evropské unii starší 45 let má podle průzkumu Eurostatu nadváhu. Česko přitom patří mezi nejvíce postižené země. Po sedmi letech výzkumu teď přicházejí čeští vědci s látkou, která může časem snížit hrozivý počet lidí trpících obezitou a cukrovkou druhého typu.
Vědci z týmu vedeného Lenkou Maletínskou upravili peptidový hormon, který vysílá lidskému tělu při jídle signál, že by mělo přestat dále jíst. "Přirozeně by to tak mělo fungovat, i když se to moc neděje," říká Martin Fusek z Ústavu organické chemie a biochemie (ÚOCHB).
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








