Učitelka IT Hana Šandová z pražského Gymnázia Jana Keplera si vyzkoušela výcvik astronautů, vesmírnou misi i trénink přežití na souši a ve vodě. Letos v červnu se spolu s dalšími 200 kolegy z celého světa zúčastnila vzdělávacího programu Honeywell Educators at Space Academy (HESA) v americkém vesmírném centru U.S. Space & Rocket Center v Alabamě. Jeho cílem je motivovat učitele technických oborů a přírodních věd, aby svým žákům předávali znalosti inspirativním a zábavným způsobem, a vzbudili tak jejich zájem věnovat se těmto oborům i v rámci dalšího vzdělávání a kariéry.

Šandová se do programu probojovala na základě svých tří esejí o vědeckém a technickém vzdělávání, které zájemci museli odevzdat spolu s přihláškou. Do Spojených států s ní jela z Česka ještě Martina ­Obdržálková z Biskupského gymnázia v Brně. Celkem se akce zúčastnili pedagogové ze 34 zemí.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se