Premiér Andrej Babiš (ANO) by rád rozšířil své pravomoci šéfa vlády. Zítra kabinet potvrdí, zda budou čistě na uvážení premiéra záviset dvě významná rozhodnutí, která s fungováním vlády souvisí.

První změnou má být to, kdo bude mít přístup na jednání kabinetu. Dosud to zákon výslovně umožňuje vedle jiných osob i šéfovi Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ), státnímu tajemníkovi pro evropské záležitosti nebo předsedovi Českého statistického úřadu.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se