Více než deset let se developer HB Reavis snažil zahájit stavbu velkého obchodního a zábavního centra v Brně. Vyrůst mělo vedle autobusového nádraží Zvonařka. Obyvatelé města ale proti plánu protestovali. V místě už dvě obchodní centra stojí, pokud by vyrostlo další, vznikla by komerční čtvrť bez bytů, která by žila jen přes den, v otevíracích hodinách obchodů. Developer teď svoji snahu vzdal a pozemky se rozhodl prodat.

"Jedná se o strategické rozhodnutí skupiny HB Reavis přesunout tento kapitál z českého regionálního trhu do některé ze západoevropských metropolí," uvedla Kristýna Křemenová, marketingová a PR manažerka společnosti.

Firma tak odstupuje od plánu vybudovat centrum značky Aupark, která je významná na sousedním Slovensku. Tam vlastní celkem čtyři obchodní domy, nejstarší provozuje už od roku 2001 v Bratislavě. V Česku má zatím dům v Hradci Králové, Brno mělo být druhé.

682 metrů

čtverečních ploch v nákupních centrech má Brno na tisíc obyvatel. To je poměrně vysoká hustota. Je to více než v Praze, kde je 672 čtverečních metrů těchto ploch na tisíc obyvatel.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se