Před takovými deseti patnácti lety se rodinné podniky netěšily takové pozornosti jako dnes, říká Mattias Nordqvist, který na Jönköpingské univerzitě vede Centrum pro rodinné podnikání a vlastnictví. "V ekonomických médiích se tehdy psalo, že by bylo lepší, pokud by podnikatelé prodali své firmy někomu jinému, aby předešli konfliktům a dalším problémům v rodině," říká uznávaný odborník na rodinné firmy v rozhovoru během konference Jak úspěšně předat rodinnou firmu druhé generaci, kterou pořádalo Centrum pro rodinné firmy VŠE v Praze a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.

Během něj stihl čtyřiačtyřicetiletý Švéd dát zároveň rozhovor po telefonu švédskému rozhlasu. Setkali jsme se totiž jenom několik dní poté, co zemřel zakladatel Ikey Ingvar Kamprad. Výrobce nábytku je jednou z největších rodinných společností na světě.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.