Otázkou dne je, jestli je akciový závod u konce. Při pohledu na propad na světových trzích v posledních týdnech se tím zabývá snad každý investor. Odpověď je podle mého zbytečné hledat, nezná ji nikdo. Nebo alespoň ne dost přesně, aby byla k užitku.

Víme, že roste inflace a úrokové sazby. Ekonomika šlape a máme rekordní míru nezaměstnanosti. Paradoxně i to je důvod spuštění prodejů ze začátku února. Za ním stály obavy z rychlého navyšování úrokových sazeb v USA a dopadu na ziskovost firem. To jsou však jen dohady.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se