Německá města, jež trápí znečištěné ovzduší, mohou zakázat do svých center či některých ulic vjezd starším naftovým autům nesplňujícím ekologickou normu. Verdikt Spolkového správního soudu, že takové opatření není v rozporu se zákonem, uvedl Německo do varu. Ekologové vyzývají, aby se zákazy zaváděly co nejdřív. Politici naopak varují, že není radno se ukvapit. Jednotlivá města musí podle nich důkladně zvážit další postup.

Německo, kde si lidé na auta velice potrpí, nyní podle zpravodajského serveru faz.net předvádí světu "absurdní válku" o naftový motor. Přesně 125 let poté, co si ho jako převratný vynález nechal 23. února 1893 císařskými úřady patentovat Rudolf Diesel.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se