Od ledna příštího roku většinu škol čekají výrazné změny. Vláda v úterý přislíbila, že přidá peníze na spuštění takzvané reformy financování regionálního školství. Ta by měla odstranit rozdíly v nerovném postavení obdobných škol v různých krajích. Peníze by měly dostávat podle počtu odučených hodin, nikoliv žáků. "Byl jsem na jednání vlády ujištěn, že nalezení financí na realizaci reformy je rozpočtovou prioritou premiéra," řekl ministr školství Robert Plaga (ANO).
Reforma, jež začne v plánovaném termínu, se týká mateřských, základních a středních škol, konzervatoří i družin spravovaných obcemi a kraji.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












