Místo dvou termínů přijímací zkoušky jen jeden a přihlášku podat elektronicky, to jsou návrhy ředitelů gymnázií na změnu jednotných přijímacích zkoušek na maturitní obory. Současné nastavení zkoušek se jim nelíbí, kritizují také, že uchazeči přijatí na dvě školy si mohou deset dnů rozmýšlet, která škola je pro ně lepší.
"Už hodně dlouho prosazujeme elektronické podávání přihlášek. Myslíme si, že v dnešní době podávat žluté nebo růžové papírové přihlášky je přežité. Snížilo by to i administrativu," řekla HN předsedkyně Asociace ředitelů gymnázií ČR Renata Schejbalová. Údaje z přihlášek v současnosti do elektronického systému zadávají střední školy, podle ředitelů gymnázií by to mohly dělat školy základní.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.













