Stovky až tisíce lidí se v pondělí večer sešly téměř ve dvaceti městech po celé republice, aby protestovaly proti trestně stíhanému premiérovi v demisi Andreji Babišovi (ANO) a jeho vládě. Největší shromáždění se konalo v Praze, kde demonstrovalo několik tisíc lidí. Protestující zaplnili střední část Václavského náměstí od Opletalovy po Vodičkovu ulici. Zhruba hodinový protest organizovaný aktivistou Mikulášem Minářem skončil zpěvem české hymny v podání Dagmar Peckové. Shromáždění po celém Česku spojoval názor, že trestně stíhaný premiér v demisi Babiš je překážkou vzniku fungujícího kabinetu. Lidé podepisovali petici Za slušného premiéra a slušnou vládu a vyzvali Babiše k rezignaci.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit