Od chvíle, kdy si majitel malého pivovaru Raven Ladislav Vrtiš postěžoval na Facebooku na přísný přístup celní správy, do okamžiku, kdy vycházel z budovy ministerstva financí s příslibem zlepšení, uběhl pouhý měsíc. Ministryně financí v demisi Alena Schillerová (za ANO) na středeční schůzku s majiteli minipivovarů slíbila zmírnění přísného dohledu ze strany státu.

Vrtiš v březnu na svých facebookových stránkách popsal, jak ho celní správa trestá výběrem zálohy na spotřební daň za to, že jeho pivovar roste a on investuje zisk do nových technologií. Vzápětí se spustila debata podnikatelů o tom, že uvařit dobré pivo je pro majitele varny to nejmenší. Těžkosti nastávají až s byrokracií. Pivovarníkům například vadí, že musí celní správě pravidelně dodávat potvrzení o bezdlužnosti, přestože jde o údaj, ke kterému mají celníci snadný přístup.

Mediální zájem o věc přiměl ministryni Schillerovou pozvat pivovarníky i zástupce celní správy ke kulatému stolu.

"Hodnotím to pozitivně, zájem řešit to ze strany ministerstva byl. Dohodli jsme se, že snížíme administrativu. Paní ministryně slíbila, že se zasadí o to, aby se to povedlo," zhodnotil průběh středeční schůzky Vrtiš.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.