Od chvíle, kdy si majitel malého pivovaru Raven Ladislav Vrtiš postěžoval na Facebooku na přísný přístup celní správy, do okamžiku, kdy vycházel z budovy ministerstva financí s příslibem zlepšení, uběhl pouhý měsíc. Ministryně financí v demisi Alena Schillerová (za ANO) na středeční schůzku s majiteli minipivovarů slíbila zmírnění přísného dohledu ze strany státu.

Vrtiš v březnu na svých facebookových stránkách popsal, jak ho celní správa trestá výběrem zálohy na spotřební daň za to, že jeho pivovar roste a on investuje zisk do nových technologií. Vzápětí se spustila debata podnikatelů o tom, že uvařit dobré pivo je pro majitele varny to nejmenší. Těžkosti nastávají až s byrokracií. Pivovarníkům například vadí, že musí celní správě pravidelně dodávat potvrzení o bezdlužnosti, přestože jde o údaj, ke kterému mají celníci snadný přístup.

Mediální zájem o věc přiměl ministryni Schillerovou pozvat pivovarníky i zástupce celní správy ke kulatému stolu.

"Hodnotím to pozitivně, zájem řešit to ze strany ministerstva byl. Dohodli jsme se, že snížíme administrativu. Paní ministryně slíbila, že se zasadí o to, aby se to povedlo," zhodnotil průběh středeční schůzky Vrtiš.

Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se