Centrum Prahy bude mít od června novou gastronomickou a kulturní scénu. Projekt s názvem Manifesto je založen na využití 28 námořních kontejnerů, v nichž otevřou svá bistra, kavárny či butiky různí podnikatelé.
Jedná se o dočasnou záležitost, kontejnery vyrostou na pozemcích u Masarykova nádraží, které plánuje investiční skupina Penta zastavět byznysovým centrem. Jenže to bude možné, až když investor získá stavební povolení.
"Chceme přinést život do tohoto nevyužívaného území v centru města," říká Martin Barry, zakladatel neziskové organizace reSITE. Ten s myšlenkou takzvaného pop-up marketu Manifesto přišel. Inspirací mu byl projekt Boxpark v Londýně.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








