Centrum Prahy bude mít od června novou gastronomickou a kulturní scénu. Projekt s názvem Manifesto je založen na využití 28 námořních kontejnerů, v nichž otevřou svá bistra, kavárny či butiky různí podnikatelé.

Jedná se o dočasnou záležitost, kontejnery vyrostou na pozemcích u Masarykova nádraží, které plánuje investiční skupina Penta zastavět byznysovým centrem. Jenže to bude možné, až když investor získá stavební povolení.

"Chceme přinést život do tohoto nevyužívaného území v centru města," říká Martin Barry, zakladatel neziskové organizace reSITE. Ten s myšlenkou takzvaného pop-up marketu Manifesto přišel. Inspirací mu byl projekt Boxpark v Londýně.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se