Podniky z Česka si čím dál častěji půjčují peníze v zahraničí. Jen během posledních dvou týdnů na londýnský finanční trh šly dvě tuzemské energetické firmy, a to celkem pro rovnou miliardu eur. První byla EP Infrastructure Daniela Křetínského a nyní i Energo-Pro Jaromíra Tesaře. Tento trend ukazuje, že se pro ně český trh stává příliš malým.

Tesař si přitom do Londýna pro peníze za dluhopisy zašel už podruhé během půl roku. V listopadu zde získal v přepočtu 9,4 miliardy korun, v pondělí pak od více než sedmi desítek investorů dalších 6,4 miliardy.

Tyto dluhopisy upsané v eurech s ročním úrokem 4,5 procenta budou dále obchodované na burze v Dublinu. Prodej investorům zajišťovaly banky BNP Paribas, Citigroup a JPMorgan.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se