Automobilka Škoda Auto podepsala kontrakt o koupi minoritního podílu v izraelském start-upu Anagog. Je to vůbec poprvé, kdy největší česká firma podle tržeb koupila podíl v zahraniční technologické společnosti. Cena transakce nebyla zveřejněna.

"S naší investicí do vysoce technologického start-upu Anagog rozšiřujeme naše zkušenosti a přístup k novým technologiím. Umělá inteligence v oblasti digitální mobility v tom hraje důležitou roli," prohlásil Bernhard Maier, šéf Škody Auto.

Anagog sídlí v Tel Avivu a byl založen v roce 2010. Jeho software díky senzorům vidí aktuální pozici lidí − jestli se pohybují, míří k zaparkovanému autu, parkují nebo doma spí, a díky tomu umožňuje aplikacím, které technologii využívají, aby na své klienty mohly lépe cílit služby.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se