Volební lídr pražské ODS Bohuslav Svoboda zažil pád z postu primátora, podmíněné odsouzení v kauze Opencard, stejně jako předvolební kampaně, ve kterých musel hlavně odpovídat na prohřešky své partaje. O to větší klid a uvolnění jsou z něj cítit několik dní před komunálními volbami, ve kterých má ODS šanci v hlavním městě zvítězit.

"Nejlepší kampaň, jakou jsem zažil, nejlepší reakce lidí, s jakými jsem se kdy setkal. Ze všeho nejvíc je zajímá, co a jak bychom chtěli v Praze dělat. Věřím nám, že jsme minulé vnitrostranické problémy dokázali vyřešit," prohlašuje spokojeně Svoboda. Nijak na něm není znát, že mezi voliče už chodí několik týdnů a za pár měsíců oslaví 75. narozeniny.

"Medicína mě naučila, že když do něčeho jdu, musím do toho jít naplno," říká Svoboda, dnes poslanec, v minulosti přednosta gynekologicko-porodnické kliniky či prezident České lékařské komory.

K jeho dobré náladě nepochybně přispěly i události z posledních dnů. Vrchní soud především zrušil jeho původní podmíněný trest v kauze Opencard a případ vrátil nižšímu soudu, čímž dal Svobodovi velkou naději na osvobození. Kromě toho vyšel tento týden průzkum agentury STEM/MARK pro MF Dnes, podle kterého má největší šance na vítězství právě Svoboda se svou ODS − získali by 17 procent hlasů.

Zbývá vám ještě 70 % článku

Co se dočtete dál

  • V placené části se dozvíte, proč a zda je Bohuslav Svoboda podle názoru spolustraníků pořádný chlap, proč vyčítá ostatním stranám to, co má i ODS ve svém programu a jak je možné, že neuznává vůbec nikoho ze svých protikandidátů.
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se