Možná také znáte lidi, kteří začnou konverzaci slovy: "Hele, já těmhle věcem moc nerozumím…" A pak se na chvíli odmlčí.

Je to sympatické, protože dnes málokdo přizná, že něčemu nerozumí. To by ovšem nemohlo následovat další slovo − a tím je ALE.

Řeknou "Ale…" a autoritativně, bez nejmenších známek pochyb, pronesou nějakou kolosální hloupost. Může se týkat čehokoli. Očkování, chemtrails nebo třeba nebezpečných chorob, které prý budou šířit uprchlíci. A skončí slovy: "Jak říkám, moc tomu nerozumím a budu rád, když mi to někdo vysvětlí."

Pravda je taková, že rádi NEBUDOU. Je to trik. Cílem je zatáhnout vás do diskuse, kterou nevyhrajete ani neprohrajete, jen vám zkazí náladu.

Samozřejmě existují i další varianty. "Hele, já nevím, školy nemám, ALE…"

Nebo moje oblíbené: "Hele, jsem jen hloupej kluk z XY, ALE…"

XY může být jakékoli místo v Česku s výjimkou Prahy. A Brna, tam sice z jiných důvodů, ani tak se to ale nehodí použít. V zásadě může být XY jakékoli město či obec mezi Prahou a Brnem.

"Hele, já jsem jen hloupej kluk z Chytrákova, školy nemám a moc tomu nerozumím, ale co vím, ty baráky byly postavený tak, aby vydržely náraz dopravního letadla. Říkají to statici i lidi, kteří ty mrakodrapy postavili. Tak co mi k tomu řekneš?"

A JEDINÉ, co v tu chvíli můžete říct, je: "Hm, no jasně, jak myslíš. A co říkáš tomu, že je poslední dva týdny takové teplo? Boží, ne?"

I když teď si uvědomuji, že už i konverzace o počasí, ta odvěká sázka na bezpečnou a nerizikovou konverzaci o ničem, se dnes může stát minovým polem. Protože určitý, výše popsaný, typ lidí přesně na tohle čeká. Jakmile řeknete, že je moc teplo − nebo moc zima, případně že moc prší −, hned nadzvednou obočí a rychle zamrkají.

Řeknou: "Hele, já teda v žádném případě nejsem odborník, ale pár expertů znám a ti všichni tvrdí, že klimatická změna je uměle řízená. Existuje dokonce memorandum, které na to konto podepsaly NASA a americká vláda. Jestli chceš, pošlu ti odkaz, kde to najdeš na internetu."

A vy se můžete tak jedině střelit do hlavy. Protože to máte definitivně potvrzené. Bavíte se s blbcem.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.

Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru