Česká skupina Redside za haly na Slovensku utratila 2,3 mld. korun

Realitní fond investiční společnosti Redside koupil za téměř 90 milionů eur (zhruba 2,3 miliardy korun) průmyslový park v Trenčíně. Jedná se o největší loňskou realitní transakci v oblasti průmyslových nemovitostí na Slovensku. Nemovitost dosud vlastnila výrobní společnost AU Optronics Slovakia. Industriální park Trenčín stojí u dálnice D1 a má rozlohu 120 tisíc m². Redside zároveň oznámil založení nového realitního podfondu II. se zaměřením na logistické a průmyslové nemovitosti v regionu střední a východní Evropy.

Developer Trigema vydal další dluhopisy

Developerská společnost Trigema upsala v průběhu listopadu a prosince dluhopisy za 500 milionů korun. Dluhopisy jsou pětileté s fixním úrokovým výnosem ve výši 5,10 % za rok a jsou obchodovatelné na pražské burze. Prostředky z emise využije Trigema na rezidenční projekty, jež developer připravuje a jejichž výstavba bude zahájena v tomto roce. Část peněz půjde na akvizice nových projektů. První emisi cenných papírů vydala Trigema v roce 2017, letos žádnou neplánuje.

O pronájem zámku Veleslavín není zájem

Ani ve druhém výběrovém řízení nikdo neprojevil zájem o pronájem areálu barokního zámku Veleslavín v Praze 6. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, který má zámek ve správě, jej nabídne znovu. Úřad chtěl zámek původně vydražit.

Přehled realitních fondů v Česku