V blízké budoucnosti možná zmizí z českých škol klasické tabule s křídou nebo lavice, jaké známe dnes. Místo toho budou děti sedět u počítačů, s jejichž obsluhou jim pomůže robot, kterého předtím s pomocí kantora naprogramovaly. Učitel na začátku výuky rozdá brýle, které žáky přenesou do virtuální reality, kde se seznámí s dinosaury nebo poznají třeba starověký Egypt. Úkoly, prospěch žáků i zadání testů budou uloženy v digitální podobě. Za splnění úloh již děti nedostanou známku, ale hvězdičky.

O možných změnách školní výuky se debatovalo na konferenci o využití digitálních technologií ve vzdělávání Bett Show, která proběhla minulý týden v Londýně. Nechyběli zde ani odborníci na vzdělávání z Česka.

"Naši virtuální realitu již používají tisíce škol z Ameriky, Evropy nebo Číny. Představivost pomáhá dětem při učení a díky zpětné vazbě ze škol víme, že se díky tomu na hodiny víc těší. Například v zeměpise se podrobně učí o přírodních katastrofách a jejich dopadech," říká Andrew Shelton ze společnosti ClassVR. Právě o virtuální realitu jevili návštěvníci na konferenci jednoznačně největší zájem.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • V placené části se dozvíte, co se děti mohou naučit za pomocí leteckého simulátoru, zda nástup nových technologií ohrožuje učitelské povolání a jak je na tom se zaváděním virtuální reality do výuky Česko.
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se