Osobní vozy se na celkových evropských emisích oxidu uhličitého podílejí dvanácti procenty. A podle dat Evropské agentury pro životní prostředí se jejich vliv s ohledem na rostoucí objem dopravy zvyšuje, od roku 1990 narostl dokonce o čtvrtinu. Evropská unie proto po výrobcích chce, aby jejich nové vozy vypouštěly v roce 2030 o 37,5 procenta méně oxidu uhličitého než v roce 2021.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








