Osobní vozy se na celkových evropských emisích oxidu uhličitého podílejí dvanácti procenty. A podle dat Evropské agentury pro životní prostředí se jejich vliv s ohledem na rostoucí objem dopravy zvyšuje, od roku 1990 narostl dokonce o čtvrtinu. Evropská unie proto po výrobcích chce, aby jejich nové vozy vypouštěly v roce 2030 o 37,5 procenta méně oxidu uhličitého než v roce 2021.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se