Žádný muž nevyhrál wimbledonskou dvouhru tolikrát jako Roger Federer. Přestože má švýcarský elegán "splněno", půjde od pondělí do bitvy o zisk devátého titulu. Měsíc a týden před osmatřicátými narozeninami. Bude nasazen jako dvojka, takže ve finále by se jako předloňský vítěz mohl utkat s loňským, Novakem Djokovičem, nasazeným jako číslo 1.

Svět sportu je už takový, že se v něm hojně spekuluje o lecčems. O datu odchodu slavného tenisty ze scény se spekuluje už hodně dlouho. Teď o to víc, že nadcházející slavný londýnský turnaj sám Federer označil za příhodné místo pro případný konec. Jenže důležitá jsou jiná jeho slova na dané téma: "Opravdu nevím."

Nebo jsou tu slova ještě důležitější? Vedle toho, že Federer zdůraznil důležitost zdraví a také toho, aby jej hraní dál bavilo, postavil vysoko fakt, jak se na jeho kariéru dívá rodina. Těžko říct, nakolik do toho mluví desetiletá dvojčata-dcery nebo pětiletá dvojčata-synové. Zato je pro toho, kdo chce spekulovat, dobré se zajímat, co na manželův kočovný život říká matka všech čtyř dětí − o tři roky starší Mirka. Rodačka ze slovenských Bojnic ještě jako Vavrinecová bývala hráčkou první světové stovky, a tak pochopení jistě má. Ale že by nekonečné?

Federerův příklad rozhodně ukazuje, jak významná může být podpora partnera či partnerky špičkového sportovce, a to nejen v otázce konce kariéry, ale kariéry celé i její úspěšnosti. Nejsou všichni Jaromír Jágr, jemuž v úspěchu nezabránil žádný rozchod.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist