Pár dní po obří demonstraci na Letné se mě jeden německý televizní reportér dotazoval, jak je možné, že se v české politice dohromady nic neděje. "Skoro tři sta tisíc lidí protestuje? A nestalo se nic? Vždyť je to, jako by v Německu demonstrovaly proti vládě dva miliony lidí. To by nikdo nemohl ustát!" podivoval se. Odpověděl jsem, že důvod je v tom, že demonstrace kupodivu nejsou vyjádřením obecné společenské nespokojenosti, jako tomu bylo v roce 1989. Demonstranti, ač se sešli v obrovském množství, jsou vlastně jen izolovanou menšinou. Většina vidí situaci úplně jinak. Takže vlastně Andrej Babiš nemá důvod dělat rychlé pohyby.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






