Těžko najít dvě na první pohled rozdílnější osobnosti.

Sedmašedesátiletý prominentní advokát Tomáš Sokol budí pozornost už jen díky své mohutné, vysoké postavě. Pětatřicetiletý Petr Němec, obhájce, který založil projekt Exekutor má smůlu.cz, je spíš drobný, nenápadný muž. To hlavní, v čem se oba advokáti liší, ale není vzhled, stáří nebo zkušenosti. Odlišní jsou hlavně jejich klienti.

Sokol a Němec zastupují protilehlé strany sporu, který se v Česku týká statisíců zadlužených lidí. Zatímco Sokol dluhy sám vymáhal, působil jako rozhodčí a posílal lidi do exekuce, Němcovi klienti jsou právě lidé v dluzích a exekucích, kteří se často stali oběťmi nefér jednání. V desítkách kauz stojí oba muži přímo proti sobě. A na Němcovi je znát, že mu úspěchy při zpochybňování postupu právní autority, velmi vlivného muže a místopředsedy České advokátní komory, přináší uspokojení.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.