Stromy, u nichž hrozí, že spadnou do kolejí, půjde už brzy odstraňovat rychleji a snáze než dnes. Provozovatelé železnic, v Česku jde především o Správu železniční dopravní cesty (SŽDC), získají od ledna právo stromy v okolí železnice kácet nebo prořezávat. Ochránci přírody se však bojí, že podnik bude tuto možnost využívat častěji, než by musel.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








