Obnovovat brownfieldy neboli pozemky po bývalých průmyslových nebo vojenských areálech by šlo developerům lépe, kdyby jim stát kladl méně překážek. V rozhovoru pro HN to tvrdí generální ředitel české pobočky největšího průmyslového developera v Evropě Panattoni Europe Pavel Sovička. "Snažíme se stavět budovy v souladu se zásadami udržitelného rozvoje. Získáváme certifikace na všechny stavby a vylepšujeme je. Ale má to své limity," říká. Začátkem listopadu Sovička na konferenci Šetrné budovy dokonce prohlásil, že nebýt státních regulací, poradili by si soukromníci s brownfieldy sami.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se