Obnovovat brownfieldy neboli pozemky po bývalých průmyslových nebo vojenských areálech by šlo developerům lépe, kdyby jim stát kladl méně překážek. V rozhovoru pro HN to tvrdí generální ředitel české pobočky největšího průmyslového developera v Evropě Panattoni Europe Pavel Sovička. "Snažíme se stavět budovy v souladu se zásadami udržitelného rozvoje. Získáváme certifikace na všechny stavby a vylepšujeme je. Ale má to své limity," říká. Začátkem listopadu Sovička na konferenci Šetrné budovy dokonce prohlásil, že nebýt státních regulací, poradili by si soukromníci s brownfieldy sami.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








