Automobilky nemají lehký život. Ani ty úplně největší. Koncern Volkswagen v úterý nestihl ještě ani oslavit rekordní rok, v němž dokázal prodat téměř 11 milionů aut (k dosažení kulatého čísla chybělo jen, aby své zákazníky našla jednodenní produkce skupiny), a už se začala probírat žhavá zpráva, podle které německé orgány obvinily šest jeho vysokých manažerů z podvodu.

Wolfsburský gigant, pod který spadá i česká Škoda Auto, sice upevnil své postavení na samém vrcholu globálního žebříčku, ale podvody s emisemi ho stále dohání a budou koncern oslabovat i v době, kdy se ze všech sil snaží přeorientovat na elektromobily.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se