Americký velvyslanec Stephen King poprvé oficiálně varoval české poslance před zavedením digitální daně. Ta by dopadla zejména na velké technologické společnosti ze Spojených států − především Facebook, Amazon, Google. Česko by podle něj mělo počkat, až se na regulaci dohodnou ekonomicky nejvyspělejší státy v rámci organizace OECD. Jinak tuzemským exportérům do USA hrozí uvalení cel.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se