Ztráta blízkého člověka patří k tomu nejtěžšímu a nejbolestnějšímu, co mohou lidé ve svém životě zažít. A to zejména v případě, kdy smrt přichází znenadání. "Když člověk zemře v důsledku dlouhodobé nemoci nebo věku, pozůstalí se s tím vyrovnávají mnohem přirozeněji a snáz. V případě autonehody nebo sebevraždy, tedy nečekaného a násilného úmrtí, potřebují mnozí lidé odbornou pomoc, protože to s nimi silně otřese," popisuje své zkušenosti Sylvie Stretti, terapeutka a ředitelka poradny Vigvam.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se