Pandemie koronaviru popostrčila vládu k rychlému přijetí opatření, které poslouží k regulaci služeb jako Airbnb. Pronajímatelé budou muset povinně sdílet se státem informace o tom, jaké byty takto pronajímají a komu. Návrh prošel už koncem minulého týdne sněmovnou a ve čtvrtek či v pátek se jím budou zabývat senátoři. Podle ministerstva pro místní rozvoj by nová povinnost pomohla při trasování lidí, kteří přišli do styku s nakaženým člověkem.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







