Debata, jak pomoci firmám, které mají kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru problémy platit nájmy, nekončí ani poté, co sněmovna minulý týden schválila vládní návrh na jejich několikaměsíční odklad. S tím měli už před hlasováním problém majitelé nemovitostí. Chtěli, aby řešení zůstalo na dohodě mezi nimi a provozovateli podniků.
Ve hře je ale také varianta, že by část nákladů nesl stát. O této možnosti v současnosti jedná s podnikatelskými svazy vicepremiér Karel Havlíček. Návrh chce vládě předložit v nejbližších dnech.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











