Debata, jak pomoci firmám, které mají kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru problémy platit nájmy, nekončí ani poté, co sněmovna minulý týden schválila vládní návrh na jejich několikaměsíční odklad. S tím měli už před hlasováním problém majitelé nemovitostí. Chtěli, aby řešení zůstalo na dohodě mezi nimi a provozovateli podniků.

Ve hře je ale také varianta, že by část nákladů nesl stát. O této možnosti v současnosti jedná s podnikatelskými svazy vicepremiér Karel Havlíček. Návrh chce vládě předložit v nejbližších dnech.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se