Hnutí ANO se vyrovnává se svou zatím největší personální ztrátou od vstupu do vlády. Svůj pondělní odchod z hnutí oznámil místopředseda Petr Vokřál e-mailem a na sociálních sítích přišel bez předchozího varování.
ANO teď musí narychlo hledat nového lídra kandidátky v Jihomoravském kraji. S Vokřálem přichází zároveň o muže, který se měl ve vedení hnutí specializovat na komunální problematiku a po boku ostravského primátora Tomáše Macury a europoslankyň Dity Charanzové a Martiny Dlabajové prosazoval liberálnější pojetí politiky ANO. Právě tato skupina měla na jaře 2018 vliv na to, že šéf hnutí Andrej Babiš nesestavil vládu za podpory SPD a místo toho znovu vyzval ke koalici ČSSD.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











