Hnutí ANO se vyrovnává se svou zatím největší personální ztrátou od vstupu do vlády. Svůj pondělní odchod z hnutí oznámil místopředseda Petr Vokřál e-mailem a na sociálních sítích přišel bez předchozího varování.

ANO teď musí narychlo hledat nového lídra kandidátky v Jihomoravském kraji. S Vokřálem přichází zároveň o muže, který se měl ve vedení hnutí specializovat na komunální problematiku a po boku ostravského primátora Tomáše Macury a europoslankyň Dity Charanzové a Martiny Dlabajové prosazoval liberálnější pojetí politiky ANO. Právě tato skupina měla na jaře 2018 vliv na to, že šéf hnutí Andrej Babiš nesestavil vládu za podpory SPD a místo toho znovu vyzval ke koalici ČSSD.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se