Pokud nedojde k dohodě na mezinárodní úrovni, české ministerstvo financí hodlá od příštího roku jednostranně uvalit digitální daň na velké internetové firmy. Ministerstvo tak reaguje na aktuální hrozbu Spojených států, že uvalí odvetná cla na Česko, když začne daň vybírat. "Na pozici České republiky se nic nemění," řekla HN Anna Fuksová z tiskového odboru ministerstva. A zopakovala dosavadní českou pozici, že "daňová politika je suverénní záležitostí každého státu".

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se