Poskytovatelé sociálních služeb měli do včerejška možnost požádat o mimořádné odměny pro své zaměstnance za období, kdy Česko bojovalo s pandemií koronaviru. Dotační program ministerstva práce a sociálních věcí, který na začátku května schválila vláda, má rozdělit 5,2 miliardy korun. Program se výslovně zmiňuje o pracovnících specializovaných zařízení. Podle Asociace poskytovatelů sociálních služeb se ale do problémů mohou dostat hlavně stacionáře, denní centra a ambulantní pomoc, které se rovněž musely vypořádat s nákupem nutných ochranných prostředků, testů i dezinfekcí. Vláda proto včera schválila další necelou miliardu na pokrytí nákladů spojených s nákazou.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se