Praha je dopravně nejvytíženějším městem v Česku. Každý den do ní vjede přes 300 tisíc vozidel, často proto, že do metropole řada lidí míří za prací. Výsledkem jsou přeplněná parkovací místa. Vedení magistrátu přišlo s plánem, který − pokud se ho podaří naplnit − bude revolucí v parkování v Praze. Cílem je díky zvýšení ceny parkovného odradit přespolní od parkování ve městě a místním dopřát prázdnější ulice a dostatek místa pro jejich vozy. A také znepříjemnit parkování autům, kterým jde z výfuků do ovzduší více škodlivých emisí. V rámci chystaných změn se však může prodražit parkování i Pražanům a místním podnikatelům.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se