Přemnožení hraboši i letos likvidují úrodu, hlásí zemědělci. Ve Středočeském a Ústeckém kraji už hlodavci na některých polích poškodili 80 až 90 procent úrody. V minulém roce napáchali na polích škody téměř za dvě miliardy korun, letos čekají farmáře další ztráty. Především v Čechách, na Moravě je situace lepší. "Extrémní nárůst počtu hrabošů byl potvrzen v okresech Kladno, Kutná Hora, Litoměřice, Louny, Mělník, Most a Rakovník," uvádí Vojtěch Bílý, mluvčí ministerstva zemědělství.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se