Přemnožení hraboši i letos likvidují úrodu, hlásí zemědělci. Ve Středočeském a Ústeckém kraji už hlodavci na některých polích poškodili 80 až 90 procent úrody. V minulém roce napáchali na polích škody téměř za dvě miliardy korun, letos čekají farmáře další ztráty. Především v Čechách, na Moravě je situace lepší. "Extrémní nárůst počtu hrabošů byl potvrzen v okresech Kladno, Kutná Hora, Litoměřice, Louny, Mělník, Most a Rakovník," uvádí Vojtěch Bílý, mluvčí ministerstva zemědělství.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









