Život bez zbytečných obalů, který je součástí takzvaného zero waste stylu, láká čím dál víc Čechů. Jejich komunita se rozrůstá, jak je to patrné například z rostoucího počtu knih o bezobalovém životě v češtině, z facebookových skupin nebo z faktu, že bezobalových obchodů přibývá nejen v Praze, ale i v dalších městech. Nyní se jim ale moc nedaří, v koronavirové krizi přišly o velkou část tržeb a ztráty dohánějí pomalu. Přitom k tomu, aby člověk nakupoval udržitelněji a spotřeboval méně obalů, není potřeba nic speciálního: stačí selský rozum a trocha snahy.

Zbývá vám ještě 95 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se