Život bez zbytečných obalů, který je součástí takzvaného zero waste stylu, láká čím dál víc Čechů. Jejich komunita se rozrůstá, jak je to patrné například z rostoucího počtu knih o bezobalovém životě v češtině, z facebookových skupin nebo z faktu, že bezobalových obchodů přibývá nejen v Praze, ale i v dalších městech. Nyní se jim ale moc nedaří, v koronavirové krizi přišly o velkou část tržeb a ztráty dohánějí pomalu. Přitom k tomu, aby člověk nakupoval udržitelněji a spotřeboval méně obalů, není potřeba nic speciálního: stačí selský rozum a trocha snahy.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








