Současná situace je natolik turbulentní, že na tuto otázku není možné nazírat z krátkodobého hlediska. Z toho dlouhodobého je však největší příležitostí pro Třebíčsko, značnou část Kraje Vysočina a také Jihomoravského kraje, výstavba pátého bloku Jaderné elektrárny Dukovany. Skutečnost, že o této stavbě již bylo rozhodnuto, zaručuje, že se v kraji podaří udržet nejen odborní pracovníci, kteří pracují přímo v elektrárně, ale také mnoho firem, které s elektrárnou spolupracují. Pokud by výstavba nového bloku schválena nebyla, v ohrožení by se rázem ocitly tisíce pracovníků a jejich rodin, které by se následně odstěhovaly do jiných regionů za lepšími pracovními a platebními podmínkami. Výstavba nového bloku navíc zaručuje, že do Kraje Vysočina přijdou i další odborníci, pro něž bude potřeba vybudovat novou infrastrukturu. Znamená to tedy obrovskou příležitost pro stavební firmy, které budou stavět nové domy či komunikace, ale třeba i firmy zabývající se poskytováním služeb.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru