O povinnosti pro obchody, které by měly zvýšit množství českých potravin na pultech, se mluví od jara. Teď se znovu blíží ke schválení. Tentokrát v podobě návrhu z dílny hnutí SPD, které chce zvýšit podíl domácí produkce v regálech ze současné zhruba čtvrtiny na 55 procent, a to od roku 2022. Pro návrh ve středu zvedla ruku většina poslanců zemědělského výboru, a poslala jej tak do závěrečného sněmovního hlasování i s novelou zákona o potravinách, jež zakazuje mimo jiné jejich dvojí kvalitu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se