O povinnosti pro obchody, které by měly zvýšit množství českých potravin na pultech, se mluví od jara. Teď se znovu blíží ke schválení. Tentokrát v podobě návrhu z dílny hnutí SPD, které chce zvýšit podíl domácí produkce v regálech ze současné zhruba čtvrtiny na 55 procent, a to od roku 2022. Pro návrh ve středu zvedla ruku většina poslanců zemědělského výboru, a poslala jej tak do závěrečného sněmovního hlasování i s novelou zákona o potravinách, jež zakazuje mimo jiné jejich dvojí kvalitu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









