Na jaře se výrobní linky Škody Auto dočasně zastavily kvůli pandemii covidu, následoval snížený zájem o nová auta. Když se poptávka v posledních měsících zvedla, musí automobilka omezovat výrobu znovu. Ovšem nikoliv kvůli viru. Tentokrát pro změnu nemá dostatek počítačových čipů, jichž se v jednom osobním autě nachází kolem 50. Procesory jsou například v palubním počítači nebo v airbazích. "Tento týden byly odvolány jedny z prvních odpoledních směn na montážní lince Octavia kvůli nedostatku polovodičů do řídicích jednotek," uvedli zaměstnanci v časopise Škodovácký odborář. Problém s čipy hlásí i další automobilky, což může způsobit několikaměsíční zpoždění v dodávkách nových vozů.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








