Hospodaření státního rozpočtu skončilo v loňském roce deficitem převyšujícím 367 miliard korun. V letošním roce by se měl vyšplhat ke 400 miliardám. Hlavní ekonom investiční skupiny DRFG Martin Slaný si myslí, že je to i přes dopady pandemie koronaviru příliš.
"Zpětně se vše hodnotí jednoduše, ale i tak si myslím, že stát k podpoře ekonomiky přistoupil od začátku špatně a pak už se to zkrátka nedalo zvrátit," říká Slaný v rozhovoru pro HN.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








