Na sklonku roku 2013 na tom bylo podnikání Jiřího Píchala bídně. Finanční krize zasadila jeho řetězci prodejen s oblečením Chaos ránu, a tak je musel postupně jednu po druhé zavírat. Rady si moc nevěděl ani s e-shopem, který před lety spustil i přesto, že do tajů e-commerce ještě pořádně nepronikl. A tak se obrátil na svého syna, jestli si nechce internetový obchod převzít. Tehdy dvacetiletý Dominik souhlasil - coby vášnivý sportovec si při studiu na VŠE v Praze přivydělával prodejem potravinových doplňků a tohle byl impulz, jak drobnou živnost posunout. E-shop poupravil a dal mu nový název hodný siláka z fitness centra Grizly.cz.

"První rok dva to na žádný zásadní úspěch nevypadalo, skoro všechno jsem si dělal sám, s něčím mi pomáhal táta. Fungovalo to jakž takž. Zlom přišel v roce 2015, když jsem do katalogu zařadil sortiment zdravé výživy. Ten dnes představuje 90 procent našeho obratu," rekapituluje Dominik Píchal. Kdyby žil za oceánem, dalo by se o tom, kam se za posledních sedm let dostal, hovořit jako o typicky americkém snu. Takhle je to "jen" sen olomoucký, odkud Píchalovi pochází. Za rok 2020 utržil e-shop Grizly v Česku a na Slovensku 300 milionů korun, meziročně o 100 procent víc, a skončil stejně jako v předešlých letech v mírném, několikamilionovém plusu.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.