Americký internetový prodejce Amazon, který v Česku zaměstnává čtyři tisíce lidí, je jednou z firem, které se minulou středu připojily k povinnému testování svých zaměstnanců. Ve skutečnosti ale zahájili v distribučním centru v Dobrovízi nedaleko Prahy testování už s několikatýdenním předstihem. Firma tím reagovala na opatření německé vlády, která začala vyžadovat testy od českých řidičů při přechodu hranic. "Začali jsme s testováním u řidičů, kteří k nám přijížděli. Na hranicích se tvořily fronty, řekli jsme si, že zkusíme pomoct a také vyzkoušet něco, co chceme později zavést i v naší firmě," popsal generální manažer českého Amazonu Michal Šmíd. K testování řidičů přivedly firmu také obavy lidí, kteří s řidiči přicházeli do styku a přebírali od nich dokumenty nebo klíčky od vozu. Ti kontroly zdravotního stavu sami požadovali.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se