Právě před deseti lety, 11. března 2011, udeřily na pobřeží japonského ostrova Honšú obrovské vlny tsunami vyvolané nejsilnějším zemětřesením v historii této země. Převalily se také přes val chránící jadernou elektrárnu Fukušima I, jednu z největších na světě. Selhalo chlazení reaktorů, došlo k tavení paliva a explozi  vodíku, což vyústilo ve druhou nejhorší jaderněenergetickou katastrofu hned po ukrajinském Černobylu. Byl to černý den světové jaderné energetiky, vůči které se následně mnohé země obrátily zády. Ale ne všechny.

"Havárie ve Fukušimě silně podlomila důvěru v jadernou energii. Mnoho států přehodnotilo její význam ve svém energetickém mixu a několik z nich, pro nás nejvýznamnější Německo, se rozhodlo jadernou energii zcela opustit," poznamenává Jiří Gavor, jednatel společnosti ENA a výkonný ředitel Asociace nezávislých dodavatelů energií.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.