Už dva roky mluví ministr průmyslu Karel Havlíček o tom, jak „zatočit“ s majiteli solárních elektráren, jež byly postaveny v letech 2009 a 2010. Po rocích tahanic nyní ministerstvo připravuje změnu, která by vlastníkům mohla sebrat minimálně pět miliard korun ročně: zavede další solární daň.

„Stále existují různé varianty, jak systém nastavit. Myslím si ale, že mohu říct, že na solární dani je i mezi parlamentními stranami všeobecná shoda,“ uvedl pro HN ministr Havlíček. 

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se