Už dva roky mluví ministr průmyslu Karel Havlíček o tom, jak „zatočit“ s majiteli solárních elektráren, jež byly postaveny v letech 2009 a 2010. Po rocích tahanic nyní ministerstvo připravuje změnu, která by vlastníkům mohla sebrat minimálně pět miliard korun ročně: zavede další solární daň.
„Stále existují různé varianty, jak systém nastavit. Myslím si ale, že mohu říct, že na solární dani je i mezi parlamentními stranami všeobecná shoda,“ uvedl pro HN ministr Havlíček.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









