V Česku může vzniknout kolos se 7,5 milionu zákazníků, který by lidem v jednom balíčku dodával energie i mobilní služby. Polostátní energetická skupina ČEZ má totiž podle zdrojů HN zájem o koupi tuzemské pobočky Vodafonu. Mobilní operátor koncem února jednání potvrdil s tím, že firmy probírají možnosti „strategické spolupráce“. Jak by takové partnerství mohlo vypadat, popisuje v rozhovoru pro HN šéf českého Vodafonu Petr Dvořák.

Jeho firma s ČEZ jedná o spolupráci na výstavbě optických internetových sítí. Na optiku sázejí telekomunikační firmy i energetici, protože do domácností přivádí rychlý internet nebo v nich umožňuje instalovat chytré elektroměry a plynoměry na dálkové odečty energií. Výstavba optických sítí je ale zdlouhavá a nákladná, a Vodafone proto chce ušetřit a s partnerem, jako je ČEZ, je stavět společně. Operátor přitom nepočítá s tím, že by pak přistoupil ke křížovému prodeji služeb.

„Tam zatím nejsme. Zákazníci nečekají, že jim telekomunikační firma nabídne třeba slevu na plyn. To samé platí pro energetiku, která by například nabízela slevu na nový mobil,“ říká Dvořák.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se