Loni uběhl v Alpách závod na 100 kilometrů a v srpnu ho čeká ještě o polovinu delší běh kolem Mont Blancu. Ještě před pár lety by přitom investičního partnera v Rockaway Capital Dušana Zábrodského něco takového vůbec nenapadlo. „Pak ale přišla krize středního věku a já jsem si říkal, že pracovně i soukromě je všechno v pořádku, ale něco mi přece jen chybí. Nějaké vlastní sebeuspokojení, pýcha na sebe samého. A tak jsem zkusil více sportovat,“ popisuje Zábrodský. Dnes běhá ultramaratony, jezdí na kole, leze po horách, holduje i zimním sportům a náročné fyzické výkony doporučuje, komu může, zejména všem, kteří chtějí uspět i v byznysu. 

HN: Kromě toho, že se extrémnímu sportu vášnivě věnujete, se stejnou emocí ho i propagujete. Proč?

Lidé nemají rádi, když mají vyjít z komfortní zóny. A to je to, co je podle mě na světě špatně. Teprve když jste mimo svou pohodlnou bublinu, něco vám to dá a něco dokážete, v soukromém životě, ve sportu, v byznysu, všude. Proto se snažím, aby všichni v mém okolí takto o věcech přemýšleli. Když si dáte ambiciózní cíl a splníte ho, posune vás to a přinese vám to ohromný pocit štěstí, sebeuspokojení a sebedůvěru, které se budou hodit kdykoliv. A taky vidím spoustu paralel mezi sportem a byznysem – ani v jednom nestačí jen si říct, co chcete udělat. Extrémně důležitá je cesta k vašemu cíli – a sport vás naučí skvěle přemýšlet o každém detailu toho, co děláte, uvědomit si, že každá maličkost je důležitá, a neustále uvažovat o všech aspektech toho, co může nastat. Nemůžete si říct „jdu běžet 100 kilometrů“, zatnout zuby a dát to, takhle to nefunguje.

Nám v Rockaway navíc sport pomáhá i v tom, že se díky němu většina nejužšího vedení pravidelně potkává i o víkendech v Krkonoších, takže nás to příjemně stmeluje.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.