Co mají společného tak odlišné země jako Arménie, Severní Makedonie, Uzbekistán, Kosovo a Moldavsko? Jsou ve skupině tří desítek zemí, pro něž se stále používá označení postkomunistické, a jsou jediné, kde se za poslední tři roky zlepšil stav demokracie. Česko je naopak osmé nejhorší a kvalita jeho demokracie se zhoršuje, jak ukazuje ve středu zveřejněná zpráva americké nevládní organizace Freedom House nazvaná Nations In Transit.

Ano, podobných žebříčků je hodně, ale žádný z nich se tak systematicky a dlouhodobě nevěnuje hodnocení situace v zemích, které se do roku 1989 počítaly do tzv. socialistického tábora. A ani třicet let po zhroucení socialismu se v případě mnoha z nich nedá hovořit o tom, že by cesta od diktatury k demokracii, od otroctví ke svobodě, od chudoby k prosperitě byla přímá a nezvratná.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.