Majitel výrobce sportovního oblečení Alpine Pro Václav Hrbek přichází na rozhovor v tričku z kolekce k olympijským hrám v Tokiu. Ty měly proběhnout už loni v létě, nakonec byly přeloženy na letošek. Řada oděvů s olympijskými motivy tak rok ležela ve skladu. „V šíři těch problémů, s nimiž se potýkáme, ale není ten s olympiádou zas až tak velký,“ říká Hrbek v rozhovoru pro HN.

Daleko víc mu vadí jednání české vlády. Zavření maloobchodních prodejen podle něj bylo neférové a vládní kompenzace nedostatečné. „Jen za první tři měsíce letošního roku jsme ve ztrátě 15 milionů korun. A to včetně dotací, na které jsme si mohli sáhnout,“ vysvětluje Hrbek. 

Zbývá vám ještě 95 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se