Majitel výrobce sportovního oblečení Alpine Pro Václav Hrbek přichází na rozhovor v tričku z kolekce k olympijským hrám v Tokiu. Ty měly proběhnout už loni v létě, nakonec byly přeloženy na letošek. Řada oděvů s olympijskými motivy tak rok ležela ve skladu. „V šíři těch problémů, s nimiž se potýkáme, ale není ten s olympiádou zas až tak velký,“ říká Hrbek v rozhovoru pro HN.
Daleko víc mu vadí jednání české vlády. Zavření maloobchodních prodejen podle něj bylo neférové a vládní kompenzace nedostatečné. „Jen za první tři měsíce letošního roku jsme ve ztrátě 15 milionů korun. A to včetně dotací, na které jsme si mohli sáhnout,“ vysvětluje Hrbek.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









