Továrna Aero Vodochody vyhlíží nového majitele. Finanční skupina Penta původně jednala o prodeji výrobce českých letadel do společných rukou firmy Omnipol českého zbrojaře Richarda Hávy a maďarského podnikatele Andráse Tombora. Maďarský partner ale nesehnal financování. Z obchodu však úplně nesešlo. Místo Tombora do námluv s Pentou přichází nový partner, také spjatý s finančníky kolem premiéra Viktora Orbána.

Několik zdrojů potvrdilo HN a maďarskému týdeníku HVG, s nímž HN spolupracují, že novým partnerem Omnipolu pro nákup Aera je Kristóf Szalay-Bobrovniczky. Je to aristokrat, finanční manažer, bývalý velvyslanec Maďarska ve Velké Británii, manžel mluvčí maďarského kabinetu a hlavně blízký spolupracovník Árpáda Habonyho, jednoho z byznysmenů, kteří mají velmi blízko k premiéru Orbánovi.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.