Hotely v Česku se po více než pěti měsících sice otevřely – turisté, hlavně ze zahraničí, se však vracejí jen pomalu. Hoteliéři proto řeší, jak je nalákat. Zdražovat se jim zatím příliš nechce. 

Provozovatelé ubytovacích zařízení se také musí vypořádat s vážným nedostatkem lidí. Řada z nich odešla během pandemie do jiných oborů a mají obavy se vrátit. 

„Pracoval jsem na recepci jednoho hotelu v centru Prahy. Klientela byli v drtivé většině cizinci. Ti, kteří jezdili na služební cesty, ale i turisté. Propouštělo se u nás postupně, jedna z posledních vln zasáhla i mě,“ popisuje Martin Zapletal z Prahy. Z recepce hotelu se přesunul za volant rozvážkové služby. „Vozím jídlo pro jednu aplikaci. Sice je to náročnější než práce za pultem recepce, ale tady mi nehrozí, že nás zase zavřou,“ vysvětluje důvody, proč se ani po rozvolnění do hotelu neplánuje vrátit. 

Strach hotelových zaměstnanců z nejistoty potvrzuje také předseda Asociace hotelů a restaurací ČR Václav Stárek. „Za rok, rok a půl, co krize způsobená koronavirem nějakým způsobem trvá, vnímají naši službu jako ne úplně stabilní, jelikož jsme byli nejednou zavření,“ říká Stárek. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.