Vystudoval jadernou fyziku, vynalézal nové senzory používané v chytrých telefonech, herních konzolích i v autech a obdržel přes 200 různých patentů. Touto více než úctyhodnou bilancí se může pochlubit dvaapadesátiletý Ital Benedetto Vigna, který nyní řídí jednu z klíčových divizí francouzsko-italského výrobce elektroniky a polovodičů STMicroelectronics. Jeho kariéra ale brzy zamíří úplně jiným směrem – od letošního 1. září se stane generálním ředitelem automobilky Ferrari.
Výrobci aut při obsazování klíčových postů jenom zřídka sahají po lidech mimo svůj sektor. Společnost Ferrari sídlící v severoitalském městě Maranello se toho odvážila. Podle expertů tak dokazuje, že to s ohlášenou „zásadní technologickou transformací“, jejímž cílem je postupný přechod na elektromobilitu a posílení image, myslí zcela vážně.
„Jmenování experta na senzory a na software je naprosto nečekané,“ vyjádřil se pro britský list Financial Times Philippe Houchois sledující autoprůmysl v americké investiční bance Jefferies. Nicméně předpokládá, že předseda správní rady a prozatímní výkonný šéf automobilky Ferrari, pětačtyřicetiletý John Elkann, ví, proč vsadil právě na Vignu.
- První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Všechny články v audioverzi + playlist
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.